Strona: Anna Szlachta - Sojusznik Młodzieży / Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy PRz

Anna Szlachta - Sojusznik Młodzieży

2022-12-19

Miło nam poinformować, że Koleżanka Anna Szlachta została laureatem Konkursu na Wyróżniającego się Nauczyciela, Opiekuna i Sojusznika Młodzieży. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez Kapitułę pod przewodnictwem prof. Aleksandry Rakowskiej, powołaną przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wręczenie statuetki oraz dyplomu odbyło się podczas świątecznego spotkania członków SEP w Warszawie w dniu 15 grudnia 2022 roku. Tym samy nazwisko naszej Koleżanki zostało wpisane do „Złotej Księgi Wyróżnionych Nauczycieli, Sojuszników i Opiekunów Młodzieży” Zarządu Głównego SEP.

Serdecznie gratulujemy naszej Koleżance tego zaszczytnego wyróżnienia.

Zarząd i Społeczność SEP PRz

Celem Konkursu jest wyłonienie wyróżniających się nauczycieli, opiekunów i sojuszników młodzieży oraz promowanie ich działalności wśród społeczności elektryków. Pretendentami do nagrody mogą zostać osoby, które są nauczycielami lub innymi specjalistami pracującymi z młodzieżą w szkołach średnich i uczelniach wyższych. Laureaci powinni szczególnie angażować się w pracę na rzecz swojego koła SEP, jak również lokalnego środowiska oraz całego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Powinni stanowić inspirację dla młodzieży, zachęcać młodych ludzi do angażowania się w pracę dydaktyczną, naukowo-badawczą, do brania udziału w konkursach i olimpiadach. Ocenie podlegał również wkład danego nauczyciela w osiągnięcia podopiecznych, jego autorytet w środowisku pracy, sprawowane funkcje opiekuna, itp.

Organizatorem konkursu jest Kapituła powołana przez Zarząd Główny SEP, na wniosek Centralnej Komisji Młodzieży oraz Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP. W skład Kapituły Konkursowej wchodzą wybitni twórcy elektryki, członkowie honorowi SEP, członkowie wspierający, członkowie Centralnej Komisji Młodzieży oraz Studenckiej Rady Koordynacyjnej, przedstawiciele kół młodzieżowych SEP oraz ZG SEP, a także dotychczasowi laureaci Konkursu.