Strona: EUROELEKTRA 2022 / Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy PRz

EUROELEKTRA 2022

2022-03-10
EUROELEKTRA 2022

W dniu 9 marca w Zespole Szkół Energetycznych im. gen. Władysława Sikorskiego odbyły się Zawody Okręgowe 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA 2022.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, głównie techników o profilu elektrycznym i elektronicznym. Rywalizacja prowadzona jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej.

W przygotowanie współzawodnictwa czynnie włączają się wyższe uczelnie techniczne, wśród których znajduje się również Politechnika Rzeszowska, a także Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które obecnie jest organizatorem Olimpiady. W Komitecie Organizacyjnym pracowali także członkowie naszego Koła Zakładowego SEP PRz: kol. Barbara Kopeć, kol. Anna Szlachta, kol. Jadwiga Płoszyńska oraz kol. Robert Ziemba, a także kol. Kazimierz Kamuda jako Przewodniczący Zawodów.

Zawody wymienione są w wykazie Olimpiad Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szczegółowe informacje na temat zawodów dostępne są na stronie internetowej www.euroelektra.edu.pl.